Lazer Anti-Aging ve Cilt Bakımı - Medical Park Dermatoloji Kliniği

Lazer Anti-Aging ve Cilt Bakımı

Kliniğimizde anti-aging amaçlı 2 farklı lazer kullanılmaktadır. Birincisi cildi sıkılaştırmaya yönelik deri altı dokuları ısıtarak kollajen sentezini uyaran ND-Yag lazer diğeri ise cildin üst yüzeyini soyarak kontrollü yara iyileşmesi sağlayan ve kollajen sentezini bu yolla arttıran Erbuım-Yag lazerdir. Dermatolojik muayene sonucu sizin için en uygun yöntem dermatologunuz tarafından seçilecektir.

Erbıum-Yag lazer akne ve yanık izlerinin tedavisinde, doğum çatlaklarının azaltılmasında da başarılı bir yöntemdir.

Cilt Bakımı

Zamanın ve çevresel faktörlerin deri üzerindeki olumsuz etkileri uzman kişilerin önereceği,düzenli ve profesyonel cilt bakımlarıyla azaltılabilir.

Cilt bakımı işleminden önce mutlaka dermatolojik muayene yapılır; cilt tipi, yaşlanma derecesi, eşlik eden rahatsızlıklar ve ilaç kullanımları dikkate alınarak kişiye özel cilt bakım programı oluşturulur.

Cilt bakımının amacı tıkanmış gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, parlaklık, canlılık ve tazelik kazanması için metabolizmanın hızlandırılması ve lenf drenajı ile toksinlerin atılması, cilt tipine göre uygulanacak maskeyle cildin rahatlatılması, bariyer ve nem dengesinin sağlanmasıdır.