Botoks ve Dolgu - Medical Park Dermatoloji Kliniği

Botoks ve Dolgu

Botoks Nedir?

Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilen, kasları gevşetmek amacıyla kullanılan bir toksindir, yılan zehiri değildir. Bu ilaç 20 yılı aşkın bir süredir tıbbın değişik dallarında kas kasılmalarını rahatlatmak amacıyla kullanılmaktadır.

Nasıl etki eder?

Yüzeysel kasları gevşeterek etki eder. Kasların gevşemesi ile daha fazla kırışıklık oluşması engellendiği gibi mevcut kırışıklıklar açılır, daha dingin ve daha genç görünüm ortaya çıkar.

Ne kadar sürede etki eder, etkisi ne kadar sürer?

3-7 günde etkisi görülmeye başlar, 4-6 ay devam eder. Tekrarlayan uygulamalarda kalıcılık süresi artar.

En çok kullanıldığı yerler?

Tedavi için en uygun bölgeler alın , göz çevresi ve kaşların arasıdır. Botoks ayrıca boyun çizgileri, burun kenarlarındaki kırışıklıklar, burun ucu kaldırma, dudak üzerleri, çene bölgesi kırışıklıklarında da kullanılır. Ayrıca avuç içi ve koltuk altı terleme tedavisinde de kullanılmaktadır.

Botoks Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

Botoks uygulaması yaklaşık 20 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanır.

DOLGU

Hyaluronik asit, laboratuar koşullarında üretilen hayvansal hammadde içermeyen, berrak kristal jel görünümlü bir maddedir (Cildimizde bulunan hücreler arası dolgu maddesidir). Deriye injekte edildiği zaman, vücudun kendi hyaluronik asiti ile birleşerek hacim oluşturur. Hacminin 1000 katı kadar su çekme kapasitesine sahiptir.

Kullanım yerleri

Bu hacim ile dudakların dolgunlaştırılması, çizgilerin, kırışıklıkların doldurulması ve yüz kıvrımlarının tedavi edilmesi sağlanmaktadır. Hızlı ve kolay uygulanmasının yanı sıra, yüz dolgusu işlemi görülebilir sonuçların hemen elde edilmesine olanak sağlar.

Ne kadar sürede etki eder, etkisi ne kadar sürer?

Hyalüronik asit enjeksiyonundan sonra doğal bir görünüm sağlanır. Yüz dolgusu veya dudak dolgusu işlemlerini öğle yemeği tatilinde yaptırıp günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Herhangi bir ön test yaptırmanıza gerek yoktur. Ancak uygulayan kişinin uzman ve tecrübeli olması önemlidir.
Dolgu enjeksiyonlarından sonra normal aktivitelerinize hemen geri dönebilirsiniz. Etkisi kullanılan materyale göre 6-12 ay devam eder.